Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

DOPORUČUJEME

Jedinečnou kosmetiku TianDe - receptury na základě starodávných tibetských, čínských a altajských receptur, orientální medicíny a nejnovějších vědeckých poznatků.O NÁS

Moje setkání s enkaustikou bylo jako splnění nádherného snu. Konečně jsem našla možnost, jak materializovat obrazy ze svých niterních vizí. Protože potřebné enkaustické pomůcky v tuzemsku nikdo nenabízel, stala jsme dovozce speciálních enkaustických barev a nenahraditelných nástrojů.

Soňa Navrátilová

Enkaustika, slovo pochází z řečtiny, je malířská technika antického původu, při níž se užívalo barviv míchaných se zvlášť připraveným včelím voskem. Používala se k výzdobě a impregnaci lodí, keramiky i k nástěnným malbám. Současná doba dala této technice další rozměr díky mnohem jednodušší manipulaci s vosky a široké škále nádherných zářivých barev. Moderní nástroj – enkaustická žehlička - přidala enkaustickému malování další rozměr: jistou „náhodnost“ při tvoření. Při tvorbě rozmanitých abstraktních obrázků se tak, podobně jako u automatické kresby, přenáší beze všech pochyb na papír odraz našeho vědomí i myšlenek, barev aury i poselství z vyšších rovin. To vše navíc velmi rychle, bezprostředně a ve fantastických tvarech a barvách.

Provozovatel:

Soňa Navrátilová, IČ: 63238586, Těchlovice 129, 503 27 Těchlovice