Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

DOPORUČUJEME

Jedinečnou kosmetiku TianDe - receptury na základě starodávných tibetských, čínských a altajských receptur, orientální medicíny a nejnovějších vědeckých poznatků.O NÁS

Moje setkání s enkaustikou bylo jako splnění nádherného snu. Konečně jsem našla možnost, jak materializovat obrazy ze svých niterních vizí. Protože potřebné enkaustické pomůcky v tuzemsku nikdo nenabízel, stala jsme dovozce speciálních enkaustických barev a nenahraditelných nástrojů.

Soňa Navrátilová

Enkaustika, slovo pochází z řečtiny, je malířská technika antického původu, při níž se užívalo barviv míchaných se zvlášť připraveným včelím voskem. Používala se k výzdobě a impregnaci lodí, keramiky i k nástěnným malbám. Současná doba dala této technice další rozměr díky mnohem jednodušší manipulaci s vosky a široké škále nádherných zářivých barev. Moderní nástroj – enkaustická žehlička - přidala enkaustickému malování další rozměr: jistou „náhodnost“ při tvoření. Při tvorbě rozmanitých abstraktních obrázků se tak, podobně jako u automatické kresby, přenáší beze všech pochyb na papír odraz našeho vědomí i myšlenek, barev aury i poselství z vyšších rovin. To vše navíc velmi rychle, bezprostředně a ve fantastických tvarech a barvách.

Provozovatel:

Soňa Navrátilová, IČ: 63238586, Těchlovice 129, 503 27 Těchlovice